Nie ulega wątpliwości, że jeśli korzystamy z czegoś nadmiernie długo oraz zaczyna nas to coraz to bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Tak samo jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być niegroźny. Pozostał stworzony w celu upraszczania wszystkim życia. Jednakże, gdy tracimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to powodować uzależnienie. Najczęściej rozpoczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz to więcej czasu surfując po internecie, wykorzystując z serwisów społecznościowych bądź też grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu może objawiać się nadpobudliwością, agresją (szczególnie u dzieci i nastolatków), odczuwaniem jakiegoś niedosytu, kiedy przynajmniej parę razy dziennie nie odwiedzimy portalu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąś grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Obecnie to właśnie dzięki internetowi jesteśmy w stanie stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, chociaż to dość w szeregu przypadków się zdarza, jakkolwiek kradzieży danych, zdjęć, plików z komputera. Aby zapobiec temu musimy wykorzystywać środki ostrożności, między innymi programy antywirusowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…