Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło zahamowanie sprzedaży, co roku zwiększa się w następstwie tego ilość nieruchomości ofiarowanych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów nowych, proponowanych przez deweloperów, jak także oraz tych z tak zwanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona między innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki żądają większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a w związku z tym poprawnego kryterium dochodowego – Kredyt Hipoteczny. Taka sytuacja wywołuje również, iż dużo domów ofiarowanych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za w szeregu przypadków nieduże finanse.

Można więc nabyć relatywnie niedrogo taki dom, jednakże zostaje kwestia remontu. Powstaje w tym momencie zapytanie, czy można uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na kupno, lecz na remont takiego mieszkania. Często okazuje się, że banki nie odmawiają od razu udzielania tego rodzaju kredytów hipotecznych, jednak jeszcze bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania.

Kwestią najistotniejszą bowiem dla banku, blisko kryterium popłatnego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, ponieważ to jest jakkolwiek istota kredytu hipotecznego. Jeśli w następstwie tego wartość samego domu ofiarowanego do remontu jest względnie nieduża, a kredytobiorca pragnie zdobyć w formie kredytu sumę dużo wyższą, powstaje kłopot stosownego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach ocenienia wartości takiego domu instytucje finansowe przesyłają swoich przedstawicieli, zaś przy wyższych sumach żądają operatu przybliżonego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…