Jednym z w najwyższym stopniu spektakularnych opracowań dotyczących kuracji nałogów jest metoda, jaka opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, którą odnieść wolno do wszystkich uzależnień, z jakimi tylko można się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem rozpatrującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się także wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Warto tu dodać, że miał już w owym czasie na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, w jaki sposób Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego ogólnoświatowego rozgłosu. Swą książkę Prosta metoda, jak skutecznie kontrolować alkohol Carr inspiruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, iż przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku i samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie znaczący fakt, a mianowicie, iż problem choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi wykształconych, piastujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-w jaki sposób się potocznie sądzi-osoby z marginesu społecznego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu konsumentom mechanizmu działania tzw. pułapki alkoholowej, jaka ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, w jaki sposób się powszechnie twierdzi (a zwłaszcza w jaki sposób sugerują osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się głównie na obalaniu stereotypów połączonych z alkoholem, przede wszystkim akcentując absurd jednoczenia go z atrybutem solidnej zabawy i towarzyskości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Endoproteza biodra i kolana – w jaki sposób działa i kiedy pomaga ortopedia?

W wielu przypadkach pojawiającą przyczyną bólu układu ruchu są zwyrodnienia stawów, głównie…