Mali Lošinj to urokliwe miasteczko – wyspa z oszałamiającymi widokami. Najpierw było miastem portowym, jak dużo innych miasteczek w Chorwacji. Prawdziwe życie przebiega tu w centrum: sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje, wywołująca doskonałe wrażenie natura. Opłaca się wybrać się na przechadzkę długa uliczką nad morzem.

Mali Losinj leży w największej zamkniętej zatoce pośród okolicznych wysp, czyli w Augusti. To największe miasto na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe wzmianki o takim miejscu notuje się już w XII wieku. Wtedy 12 mających chorwackie korzenie rodzin przybyło na wyspę Losinj. Teraz miasteczko to jest doceniane za wspaniałą naturę, jak i sporo obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego burzliwej przeszłości. Więcej informacji da się odszukać na witrynie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Wśród miejsc godnych zwiedzenia bez wątpienia podać można: wille austriackiej arystokracji, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku razem z fontanną z dwoma delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla wspomnienia dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, aromatyczny ogród ziół leczniczych, pomnik Ambroza Haracica, czyli rozpoznawalnego chorwackiego botanika oraz pomnik Josipa Kasmana, znanego w wielu krajach śpiewaka operowego pochodzącego z tego miejsca. Już ta lista wskazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem godnym zauważenia. Chorwacja już od dawna znajduje się na liście państw chętnie odwiedzonych.

Tak urocze wyspy jak prezentowana zachęcają do odwiedzania. Wielbiciele pięknych plaż muszą oglądać takie plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, bądź Poljana. W pamięci na pewno zapiszą się również zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Zaleca się tutaj kąpiele i wypoczynek w cieniu sosen. Wspomniana wyspa jest świetnym miejscem na urlop. Z pewnością, jej niezwykłości nie można będzie zapomnieć. Niezależnie od faktu, jak ktokolwiek preferuje odpoczywać, wyszuka tu coś dla siebie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…