Historia hologramów nie jest najdłuższa, ponieważ będzie liczyć jedynie kilka dekad. Pomimo że teoretyczne podstawy holografii wymyślono ponad wiek temu, to dopiero opracowanie laserów o dużej precyzji umożliwiło wykonanie pierwszych holograficznych obrazów. Dzisiaj z mieniącymi się kolorami tęczy naklejkami ma się do czynienia na co dzień, gdyż znajdują się one chociażby na każdym banknocie, którym będzie się płacić w sklepie, lecz również i na wielu najróżniejszych przedmiotach.

Obecnie hologramy w głównej mierze wykorzystuje się do zabezpieczeń rozmaitych dokumentów, środków płatniczych czy cennych przedmiotów. Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do zwykłego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich wytwarzania wykorzystywane są bowiem specjalistyczne maszyny, a oprócz tego zamówienia są weryfikowane pod kątem tego, czy ktoś nie zamierza ich wykorzystać do celów niezgodnych z prawem.

Na takich hologramach można zawrzeć rozmaite informacje, począwszy od rysunków czy napisów, a skończywszy na obiektach 3D oraz kodach QR. Jeśli druki zabezpieczone posiadają mają jeszcze wyższą ochronę, to można na nich wstawić ukryte znaki albo bardzo małe teksty, widoczne jedynie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Jeżeli ktoś będzie chciał, to użyć może zalet holografii także do poprawienia wyglądu i estetyki swoich wyrobów. Świetnie do tego celu będą się nadawały folie holograficzne, które pod wpływem padających promieni świetlnych będą się mieniły niezwykłymi kolorami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Jakie zalety ma kupno wtryskiwaczy po regeneracji

Poważniejsza awaria samochodu to dla jego posiadacza spore problemy, bowiem jej koszty…