Każda internetowa strona musi zostać umieszczona na jakimś serwerze komputerowym, aby mogła normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to zrobić to może nawet na komputerze w domu przyłączonym do sieci internetowej, lecz z paru powodów to jednak nie jest najlepsze rozwiązanie. Szczególnie że do dyspozycji jest parę możliwości, bezpłatnych albo zaczynających się już od paru złotych miesięcznie. Największą popularnością obecnie się cieszy współdzielony hosting. W jego przypadku na jednym fizycznym serwerze funkcjonuje między kilka a kilkanaście kont, i każde z nich ma dostęp do pełnych zasobów sprzętu, czyli procesora, pamięci i dysku. Nie trzeba się znać na administrowaniu, bowiem wszystkim będą się zajmować administratorzy od dostawcy usług.

Bardzo atrakcyjne są też ceny, które się niejednokrotnie zaczynają od kilku złotych za miesiąc, ale to rozwiązanie zapewne się nie sprawdzi przy większych stronach. Dla nich dużo lepszą opcją będzie hosting VPS serwer, który ma tę zaletę, że każde z kont otrzymuje określone zasoby do wykorzystania. Nie będzie dzięki temu niebezpieczeństwa, że z powodu zbyt dużego obciążenia innych kont na urządzeniu nagle strona przestanie działać.

Jeśli i to będzie niewystarczające, to można umieścić swoją stronę na serwerze dedykowanym, czyli na całkowicie osobnym komputerze. W ofercie sporej ilości firm znajdują się też usługi typu hosting WordPress SSD. Są to konta specjalnie skonfigurowane na potrzebę konkretnego programu, dzięki czemu zapewnią one wysoką stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Jakie zalety ma kupno wtryskiwaczy po regeneracji

Poważniejsza awaria samochodu to dla jego posiadacza spore problemy, bowiem jej koszty…