Folia PCV jest materiałem, który ma niezwykle zróżnicowane zastosowanie. W dużym stopniu wynika to z jego właściwości i parametrów, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Przede wszystkim folia PCV dobrze pochłania promieniowanie świetlne, dzięki czemu jest wykorzystywana podczas prac spawalniczych. Używane przy spawaniu przegrody spawalnicze mają w sobie tego typu folię jako wypełnienie, przez co otoczenie jest chronione zarówno przed niebezpiecznym promieniowaniem, jak też przed mogącymi się pojawić odpryskami. W przypadku przegród w zupełności wystarczy folia o grubości mniej niż połowę mm.

Dużo grubszej, ale też dzięki temu wytrzymałej i trwałej, potrzebują kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu są powszechnie stosowane w rozmaitych sklepach i magazynach. Mają one postać pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, umieszczonych w górnej części zabezpieczanego otworu. Paski są elastyczne, dzięki czemu da się je łatwo rozsunąć, a wisząc swobodnie stanowią barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak okazuje się bowiem, folia PCV świetnie ochrania przed zmianami temperatury, dużo lepiej niż między innymi drewno. Dzięki temu nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwalają utrzymywać odpowiednią temperaturę we wnętrzu i zmniejszyć jej ucieczkę. Zastosowań folii PCV jest znacznie więcej, są one odporne na wodę i różne związki chemiczne, więc dobrze się też sprawdzają w formie izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…