Wielu właścicieli prywatnych domów nadal do ich ogrzewania używa rozmaitych pieców. W zależności od budowy te piece pozwalają na spalanie kilku typów opałów. Część z nich dedykowana jest jedynie do jednego, w innych można palić paroma rodzajami, to zależeć będzie od tego, co przewidział producent. Od dawna największym zainteresowaniem cały czas się cieszy ekogroszek Zamość.

Ekogroszek robiony jest z odpowiedniej grubości węgla, dzięki czemu posiada doskonałe energetyczne własności i potrzeba go stosunkowo niewiele do tego, aby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Niestety sporą wadą ekogroszku stanowi jego cena, jaka również jest zaliczana do najwyższych. Trochę mniej kosztuje pellet drzewny Zamość, jaki w wieku domach świetnie się sprawdza. To paliwo produkowane jest z odpadów i trocin pochodzących z tartaków, a z powodu niskiej zawartości wody spala się ono dużo lepiej niż drewniane kawałki. Najmniej kosztuje pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny niż węgiel i ekogroszek.

Z powodu tego, że produkowany on jest z naturalnej słomy, to produkt ten jest bardzo ekologiczny. Żeby nie było problemów z zapewnieniem ciepła w okresie zimowym, każdy policzyć sobie musi,jak dużo będzie poszczególnego opału potrzebne. Trzeba też pamiętać o tym, aby zakupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w odpowiedni sposób przechowywać. Szczególnie wrażliwy jest na to pellet, jaki po zawilgoceniu znacznie gorzej się pali. Z tego też powodu należy zadbać o to, żeby przechowywać opał w suchych pomieszczeniach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Wykorzystanie sztukaterii zewnętrznej – listwy w domu

Sztukateria zewnętrzna cieszy się coraz to znacznie większym powodzeniem i respektem wśród…