Leczenie zębisk pod narkozą u dzieci jest rozwiązaniem stosowanym w przypadku, gdy dziecko jest zbyt małe bądź zanadto nieśmiałe, by zdzierżyć zabieg dentystyczny bez znieczulenia. Narkoza jest też stosowana w wypadku skomplikowanych zabiegów stomatologicznych, takich jak leczenie kanałowe lub usuwanie zębów mądrości. Nim doktór stomatolog zdecyduje się na leczenie zębisk pod narkozą u dziecka, musi całkowicie zbadać stan zębów oraz zdrowie dziecka, żeby upewnić się, iż jest to bezpieczne.

Lekarz musi także uskutecznić wywiad z rodzicielami lub ewentualnie opiekunami, by poznać przygodę medyczną dziecka i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do narkozy. Terapia zębów pod narkozą u dzieci jest prowadzone przez anestezjologa w specjalistycznym ośrodku lub też szpitalu – ukruszony ząb. Rodzice lub ewentualnie opiekunowie dziecka muszą zostawić je w dobrym wieku w szpitalu lub ośrodku, gdzie pozostanie przygotowywane do zabiegu. Potomek jest podłączane do wyjątkowego sprzętu monitorującego jego stan, takiego jak pulsoksymetr, jaki mierzy poziom tlenu we krwi.

W trakcie zabiegu lekarz dentysta wstrzykuje dziecku odpowiednie dawki leków, które powodują, iż dziecko zasypia i traci świadomość. W tym czasie lekarz może przeprowadzić zabieg stomatologiczny, taki jak wypełnienie ubytku czy też leczenie kanałowe. Po zabiegu latorośl jest odkładane na szczególne nosze, gdzie pozostaje pod nadzorem anestezjologa, aż do całkowitego wybudzenia. Terapia zębisk pod narkozą u młodych ludzi jest bezpieczne, jeśli jest przeprowadzone przez wykwalifikowanego anestezjologa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Endoproteza biodra i kolana – w jaki sposób działa i kiedy pomaga ortopedia?

W wielu przypadkach pojawiającą przyczyną bólu układu ruchu są zwyrodnienia stawów, głównie…