Budowanie swojego wymarzonego domu wiąże się z dużą ilością obowiązków. Nie da się tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Trzeba też nawiązać współpracę z różnymi specjalistami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to aby dokładnie poznać jej granice. Przyda się to też do stawiania ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnych kłótni z którymś z sąsiadów. Jeśli się ma znaleziony plan domu należy go ustawić w odpowiedni sposób na obszarze działki. To także należy do zadań geodety, który wszystko wykona opierając się na mapie projektowej. Na mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak również konieczne przyłącza.

Jeżeli dokumentacja będzie zatwierdzona i inwestor otrzyma zezwolenie na budowę, to koniecznie wyznaczyć należy na obszarze działki miejsce, w którym zostanie postawiony budynek. To także należeć będzie do obowiązków geodety, który powinien zamontować w tym celu w wyznaczonych miejscach specjalne znaki. Są one bardzo ważne, ponieważ na ich podstawie robione będą fundamenty. Przy tych pracach ustala się także dokładne położenie poszczególnych instalacji, jeżeli będą one przebiegać pod powierzchnią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na budowie, już po jej zakończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+
    Koparka to nie tylko maszyna, to narzędzie do realizacji Twoich planów. Firma budowlana z Kutna to zespół, który wie, jak efektywnie wykorzystać tę technologię taką jak koparka Kutno. Zaoszczędź sobie czasu i nerwów – z nami Twoje projekty staną się rzeczywistością szybko i solidnie.

Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: