Wiele osób ma różnego rodzaju obawy i lęki, co do pochodzenia których absolutnie nie będą sobie zdawać sprawy. Jak się okazuje lęki te w wielu przypadkach swoje podłoże mają w trudnych wydarzeniach mających miejsce dawno temu, jakie się już zapomniało, ale które są zakorzenione głęboko w podświadomości. Specjaliści stosują różne metody na to, aby zająć się nimi skutecznie, a jedną z nich jest Hipnoza.

Zjawisko wprowadzania osób w trans, nie będący ani jawą ani snem, jest znane od bardzo dawna. Bardzo powszechnie praktykowali je szamami i kapłani, i z dużym powodzeniem wykorzystują także obecni lekarze. Rzecz jasna dziś wszystko realizowane jest w pełni bezpiecznie i zgodnie ze wszystkimi standardami, dzięki czemu hipnoterapia uważana jest za bezpieczną a jednocześnie skuteczną. Jedną z popularniejszych metod wykorzystywanych w tego typu seansach jest hipnoza regresyjna.

W przypadku tej metody lekarz próbuje powrócić ze wspomnieniami leczonego pacjenta do momentu, kiedy wystąpiły traumatyczne przeżycia. Jeśli je ostatecznie pozna, to z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się też te lęki i traumy wyeliminować, często wystarczy do tego raptem kilka seansów. Jeszcze do niedawna na temat takich metod leczenia krążyło wiele mitów i niepotwierdzonych informacji. Dziś rosnąca liczba lekarzy zaczyna się zapisywać na jakiś kurs hipnozy, co pozwoli im nabyć wiedzę konieczną do tego, aby samemu zacząć w ten sposób leczyć swoich pacjentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Endoproteza biodra i kolana – w jaki sposób działa i kiedy pomaga ortopedia?

W wielu przypadkach pojawiającą przyczyną bólu układu ruchu są zwyrodnienia stawów, głównie…