Codzienne użytkowanie wózków widłowych wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeżeli dotychczasowe są już zbyt mocno zużyte. Opony w takim sprzęcie są ogromnie ważne, ponieważ wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, lecz również na poziom bezpieczeństwa transportowanych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, czyli pneumatyczne i pełne. Wersje pneumatyczne wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w samochodach, chociaż rzecz jasna konstrukcyjne są one dopasowane do charakteru pracy tych pojazdów. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużą zaletą jest duży poziom elastyczności.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do przewożenia delikatnych ładunków, jakie wymagają większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Garwolin są też wykorzystywane na nierównych podłożach, jednak w niektórych przypadkach dość mocno się zużywają.

Z tego też powodu pomyśleć wtedy warto o założeniu pełnych opon, które w środku nie mają powietrza a specjalny rodzaj gumy. Tego typu opony cechują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Dodatkowo nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i trzeba ją będzie awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Jednak przy tym rozwiązaniu liczyć się trzeba z wyższymi kosztami, gdyż takie modele są nieco droższe od pneumatycznych. Także wymienienie jest bardziej wymagające, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: