Nikt z nas nie uwielbia jeździć pojazdem posiadając ograniczoną widoczność. Po pierwsze jest to niezwykle niebezpieczne, zwłaszcza w ciągu nocy oraz jesiennych oraz zimowych miesięcy. Po drugie zmusza nas do większego wysiłku, co ma prawo doprowadzić do uszkodzenia stworzonego przez nas narządu wzrokowego. Przeważnie w pojazdach wykorzystywane są żarówki o napięciu od sześciu do dwudziestu czterech V. Te pierwsze wykorzystuje się w jednośladach, drugie w wozach ciężarowych. Po środku plasują się te użytkowane w samochodach osobowych, w jakich napięcie sięga dwunastu V.

Na rynku mamy dostępnych dużo typów żarówek samochodowych. Jednym z nich są żarówki hb4. Jest do jednowłóknowa żarówka przeznaczona do świateł mijania, innymi słowy krótkich. Jak najbardziej jej rozmaite rodzaje są wykorzystywane w przeróżnego typu samochodach. Każda marka ma dostosowane odpowiednie jej wymiary. Nadają się one do przednich odbłyśników.

Na ogół są one żarówkami ksenonowymi. Są one wybitnie trwałe, ich użytkowanie starcza na słusznych parę miesięcy. Przy okazji ich cena nie jest wygórowana. Światła ksenonowe w wozach spełniają rolę świateł mijania. Do ich funkcjonowania konieczny jest bezsprzecznie zakup dobrych żarówek – odszukasz je na LED H7. Nie potrzebują one tak nazywanego rozgrzania oraz rozświetlenia się. Dzięki ksenonowi, jaki został w tej żarówce użyty jako gaz zapłonowy, żarówki ksenonowe dają światło o takiej intensywności, jaka będzie występowała przez cały czas jej ich używania. Lampy z żarówkami tego rodzaju są bardziej efektywne niż lampy halogenowe. Dają one o wiele więcej światła w krótszym czasie i pobierają o dużo mniej energii.

Producenci lamp ksenonowych zapewniają długą witalność żarówek, jaka jest niejednokrotnie porównywana nawet z żywotnością samochodu. Niestety w miarę upływu czasu żarówki te tracą odrobinę na mocy oraz dają mniej intensywne światło. Lampy z żarówkami ksenonowymi potrzebują kilku sekund aż zaświecą całą mocą, w następstwie tego z reguły instalowane są jako światła mijania. Te drogowe są normalnymi lampami halogenowymi. Naturalnie nie od początku istnienia aut żarówki ksenonowe są w nich używane. Swoje triumfy zaczęły święcić wówczas w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: