Zaplanowanie powierzchni magazynowej, hali sklepowej czy produkcyjnej w taki sposób, aby dało się z nich korzystać wygodnie, będzie wymagało zastosowania kilku ciekawych rozwiązań. Takich jak na przykład kurtyny magazynowe, które od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem i świetnie się sprawdzają w takich zadaniach. Tego typu kurtyny są najczęściej robione z pasków foliowych o różnej szerokości.

Przeważnie ta folia jest gruba i solidna, z tego też powodu wytrzyma bez problemu codzienne użytkowanie przez wiele lat. Takie paski w zależności od miejsca zamontowania mogą mieć od kilku do kilkunastu centymetrów, a zasłaniać mogą nawet kilkumetrowe otwory. Najczęściej są one przyczepione na górnej belce takiego otworu, lecz spotyka się też przesuwne wersje. Wówczas paski są montowane w odpowiedniej ramce, którą w razie potrzeby można odsunąć i całkowicie otworzyć otwór.

Przeważnie są spotykane w wersji przezroczystej, ale w razie potrzeby nie będzie żadnego problemu aby znaleźć w sprzedaży inne kolory. Głównym plusem tego typu kurtyn jest naprawdę skuteczne, a jednocześnie wygodne zabezpieczenie drzwi oraz bram. Wiszące paski będą na siebie nachodzić, dzięki czemu chronią wnętrze przed niską temperaturą, wiatrem czy kurzem i pyłem. Bez żadnych problemów można przez nie przejeżdżać czy przechodzić, i po tym samoczynnie wracają do swojej pozycji. Ta metoda jest zresztą bardziej wszechstronnie wykorzystywana. Można przy jej pomocy na przykład wyznaczać stanowiska pracy, osłaniać maszyny czy rozdzielać pomieszczenia na mniejsze.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: