Rodzice małych dzieci wiedzą bardzo dobrze, jak dużo muszą wydać na zakupienie obuwia i odzieży. Przeważnie co roku wymieniać trzeba kompletny zestaw, zarówno letni jak i zimowy. Ze względu na oszczędności być może kusić będzie, żeby wybierać jakieś tańsze rzeczy, ponieważ i tak po paru miesiącach nadawać się one nie będą do założenia. Ale tego typu oszczędności bardzo szybko odbić się mogą na zdrowiu, w szczególności dotyczy to obuwia. Kiepskie buty spowodować bowiem mogą różnego rodzaju kłopoty ze stopami, wymagające w skrajnych przypadkach nawet leczenia u ortopedy.

Z tego też powodu zdecydowanie postawić należy na obuwie któregoś z dobrych producentów, jeżeli nawet będzie za nie trzeba zapłacić nieco więcej. Wybierając takie buty dla dzieci trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze warto przyglądnąć się jakości wykonania, to znaczy między innymi materiałom, z jakich wszystko zostało uszyte. Bardzo dobrze sprawdza się w tej roli prawdziwa skóra, która jest wytrzymała i solidna, a jednocześnie daje dużą wygodę przy noszeniu. Obowiązkowo przyglądnąć się także trzeba podeszwom, które powinny być elastyczne i miękkie. Wiele rodzajów butów ma twarde podeszwy, co dla kilkulatków na pewno wygodne nie będzie przy noszeniu.

Podobnie jak zbyt ciężkie obuwie, jakie szybko może spowodować zmęczenie stóp. Spora ilość rodziców od razu dokupuje profilowane wkładki, co jest niestety nie najlepszym pomysłem. Takie wkładki stosować można jedynie wtedy, gdy zostanie to zalecone przez ortopedę, bo w innym razie można zrobić dziecku krzywdę. Na zakończenie omówić warto jeszcze jeden ważny aspekt, to znaczy wybranie rozmiaru. Z uwagi na wygodę przy noszeniu buty nie powinny raczej być dłuższe niż kilka milimetrów niż długość stopy, wówczas maluch spokojnie przechodzi w nich parę miesięcy. Na pewno unikać należy kupowania na zapas, bowiem czasem się nie uda wstrzelić w rozmiar po upływie dłuższego okresu czasu. Dużo lepiej będzie sprawdzić jakiś sklep taki jak https://riccardo.pl/buty-dla-dzieci/buty-dla-dziewczynki/polbuty, niewykluczone że znajdą się w nim jakieś promocje czy wyprzedaże.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Endoproteza biodra i kolana – w jaki sposób działa i kiedy pomaga ortopedia?

W wielu przypadkach pojawiającą przyczyną bólu układu ruchu są zwyrodnienia stawów, głównie…