W naszym klimacie dobre ogrzanie domu jest konieczne. Najbardziej popularne są różnego rodzaju instalacje CO, ale coraz częściej stosowane są jakieś dodatkowe sposoby. Przykładowo w ostatnim czasie klienci kupują chętnie piece wolnostojące. Świetnie się sprawdzają w przypadku, kiedy ktoś nie planuje montować kominka w klasycznej wersji, a posiada komin, do jakiego może taki piec przyłączyć. Do wyboru są piece niewielkie, przeznaczone tylko do jednego pomieszczenia, tak też znacznie większe, jakie bez żadnego problemu sobie poradzą z niedużym domem.

Standardowe kominki również świetnie nadają się do celów grzewczych, i wiele osób korzysta z takiej możliwości. W szczególności są polecane wodne wkłady kominkowe, jakie są świetnym uzupełnieniem standardowej instalacji CO. Takie wkłady między ściankami mają warstwę wody, skąd zresztą wzięła się ich potoczna nazwa. Woda ta pod działaniem gorąca zaczyna się nagrzewać, a następnie za pomocą pompy zostaje rozprowadzona po wszystkich pomieszczeniach.

Wybierając tego typu rozwiązanie pamiętać jednak należy, że będzie ono wymagało ciągłego podłączenia do prądu. W związku z tym że coraz więcej miast zabrania korzystania z pieców na drewno i węgiel, w tym kominków, to coraz większym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć biokominki. Dzięki zastosowaniu paliwa, jakie nie generuje zanieczyszczeń, są one dużo bardziej przyjazne dla środowiska i ekologiczne, a jednocześnie dużo bardziej wygodne w codziennej obsłudze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Wykorzystanie sztukaterii zewnętrznej – listwy w domu

Sztukateria zewnętrzna cieszy się coraz to znacznie większym powodzeniem i respektem wśród…