Niesłychanie istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, albowiem dzięki temu, będziemy mieć pewność, że spełnia on wszelkie zadania, a co najważniejsze jest bezpieczny dla sportsmenów, rozgrywających na nim swe mecze. Ważnym faktem jest to, by krzywa podłoża przebiegała pomiędzy znajdującymi się tu liniami granicznymi, a też, aby rodzaj trawy dopasowany był do podłoża, w jakim ma zostać ona zasiana.

Dodatkowo fachowcy uważają, że powinien występować tu tylko jeden gatunek nasion, jeśli gra toczy się o trawniki rolowane, które nie będą ze sobą kolidowały. Jeżeli na boisko będziemy kładli skończone role trawy, wtenczas powinniśmy pamiętać, iż nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości.

By stworzona przez nas nawierzchnia błyskawicznie rosła musimy także zastosować mieszankę, której obowiązkiem jest nawożenie, zaś specyficznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, w następstwie tego też może ona działać nawet wiele dni od czasu jej użycia. Należałoby pamiętać również o nawadnianiu i pielęgnowaniu trawnika, ponieważ wyłącznie we właściwych warunkach może on nienagannie spełniać swe funkcje.

Nadzwyczaj znacząca jest też pielęgnacja trawnika – w tym wypadku też nawadnianie. Ważne w kompatybilnym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów. Musi, więc zataczać okrąg wokół całego boiska. To właśnie dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą powierzchnie boiska – więcej o trawniku rolowanym poczytasz tu. Prawidłowo zainstalowany system natryskujący składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, to naturalnie dzięki temu mamy pełne przekonanie, iż cała powierzchnia będzie porządnie nawodniona.
 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: