Czym są odżywki? Są to pomocnicze substancje zawierające mikro i makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w właściwej, wyznaczonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w właściwej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w czasie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to też zażywaniem rozmaitych lekarstw i stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – jakakolwiek dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Wypada je w takim razie uzupełnić suplementami. Ciekawą opcja są także ostatnio peptydy – więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Rzecz jasna, nie ma mowy o tych dopingujących, jednakowoż wyłącznie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. W większości wypadków zażywanymi ‘dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, i żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – innymi słowy mikroelementy. Do naturalnego funkcjonowania organizmu człowiek potrzebuje 46 mikro i makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe detale w należytych proporcjach. Wolno je kupić w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeśli jednakże nasze posiłki składają się z produktów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów zażywać. Dla sportowców, jakich wysiłek pochłania dużo energii, odżywki wyglądają trochę inaczej. Preparaty dodatkowe to między innymi – suplementy białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w następstwie tego konieczne do zażywania w wielu sytuacjach, ale decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez medyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…