Zabawki przekazane dla najmłodszych dzieci, innymi słowy tych, które nie mają za sobą jeszcze pierwszego roczku, muszą być wykonane ze szczególną dbałością o ich bezpieczeństwo. Gruntownie niedopuszczalne są w związku z tym małe szczegóły, jakie dziecko ma okazję przypadkiem połknąć. Wskutek tego trzeba eliminować drobne klocki, zabawki z jajka niespodzianki oraz inne tego typu przedmioty, ponieważ łatwo się nimi zakrztusić. Dzieci w ciągu pierwszego roku ząbkują, w następstwie tego naturalne jest, że zabawki lądują w buzi.

Produkowane są właściwe gryzaki gumowe, przeznaczone naturalnie na okres ząbkowania. Inne zabawki muszą posiadać taką fakturę oraz kształt, by nie pokaleczyć dziąseł w trakcie gryzienia. Jednakowo z ostrością i długością: wszystko co może zostać włożone przez przypadek do oka, ucha, może być odstawione do czasu, aż dziecko podrośnie. Albowiem skóra jest szczególnie wrażliwa w tym czasie, zaleca się zabawki mające atesty alergiczne. Nie ulega wątpliwości, ze porządniej wydać odrobinę więcej, ale na sprawdzoną zabawkę czy tablice manipulacyjne, aniżeli na tani bubel z targu, który ma okazję być dla dziecka szkodliwy. Wolno dopuścić trochę mniejsze zabawki aniżeli te, jakie pojawiały się do tej pory.

Bowiem jest to czas pierwszych prób mowy i poznawania coraz większej ilości bodźców dźwiękowych, warto ulokować finanse w zabawki interaktywne. Najprzyzwoiciej jeśli w jakiś sposób angażują dziecko. Zazwyczaj w tym wieku ma ono już umiejętność chodzenia i ćwiczy chwytliwość dłoni oraz refleks. Skutkiem tego wszelkie zabawki wyrzucające piłki, bądź takie, które wymagają bardziej precyzyjnego trafienia w dobry przycisk będą idealne. Dziecko pomału poznaje otaczający świat.

Sprawdzają się wówczas wprowadzane po raz pierwszy książeczki obrazkowe. Warto przeglądać je wspólnie z dzieckiem oraz czytać głośno nazwy. Dotyczy to także bajek, jakie pomagają dziecku poznawać mowę. Ciekawym urozmaiceniem są także zabawki imitujące odgłosy zwierząt, nieraz uwzględnione w dziecięcych syntezatorach oraz nieraz wmontowane jako głośnik maskotki. Klocki znaczących rozmiarów też będą należyte w tym wieku, najważniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ich małych szczegółów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…