Z najróżniejszych pożyczek i kredytów korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Jednak z rozmaitych losowych przyczyn czasem zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co powoduje spore komplikacje w ich życiu. Zwłaszcza w przypadku parabanków i instytucji finansowych bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do ogromnych rozmiarów, zaczynają się też czynności komornicze i egzekucyjne.
Jeśli tego typu sytuacja utrzymuje się przez kilka miesięcy i dana osoba nie ma szansy na spłacenie swoich zobowiązań, to wnioskować może o konsumencką upadłość. Taka możliwość pojawiła się w naszym kraju w 2009 roku, co wielu osobom dało szansę na to, żeby wrócić do normalnego życia. Aby była możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności należy być osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Dodatkowo w przepisach jest określone, że okres niespłacania swoich zobowiązań wynieść powinien przynajmniej trzy miesiące, i wówczas można myśleć o wypełnieniu wniosku.
Wniosek taki składa się do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza sytuację dłużnika i podejmuje decyzję, co zrobić z tym dalej. W części przypadków wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik dostanie szansę na zmniejszenie lub nawet umorzenie w całości posiadanych długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna wystąpienia problemów, jeżeli przyczyniło się do niej celowe działanie lub niedbalstwo, to wówczas decyzja będzie odmowna. Sporo na ten temat można znaleźć w internecie, wystarczy w oknie wyszukiwarki podać hasło adwokat upadłość konsumencka i przejrzeć otrzymane wyniki.
+Tekst Sponsorowany+