Olej silnikowy jest wariantem oleju, który używa się do smarowania rozmaitych napędów spalinowych. Nadrzędnym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest nasmarowanie podzespołów ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak silnik, czy łożyska – więcej sprawdzisz na silniki Promotor. Drugorzędnym zadaniem oleju silnikowego będzie to, iż oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność i zmniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są wtórnymi chemicznych związków syntetycznych ropy naftowej i innych towarów wykorzystywanych do wyrobów oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się zwłaszcza z węglowodorów, związków organicznych wieloaspektowych w całości z węgla i wodoru. Otrzymuje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do jakiego dodaje się szereg akcesoriów, polepszających ich działanie.

Akcesoriami najczęściej używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krystalizowania oraz pienienia się oleju, powiększające smarność oraz dyspersyjne. Istnieje wiele typów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość i markę. Olej silnikowy jest smarem, jaki wykorzystuje się w motorach spalinowych. Między innymi, używa się go do napędów w autach, motocyklach, autokarach, carts, łodziach, kosiarek do darni, traktorach, pociągach, aeroplanach; przeróżnym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie i silnikach statycznych, jak na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się bowiem w silnikach są części, jakie poruszają się w niezwykle małych odległościach od siebie i powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: