Każdemu turyście pobyt na Malediwach lub Seszelach łączy się z wakacjami w raju. Żaden film, reportaż, nie odda w pełni uroku wysp, oceanu, białych plaż, ludzi i tamtejszej kultury. Ten kto już tam był, będzie śnił o powtórnym wyjeździe w tamte kierunki. Malediwy wakacje, kojarzą się w głównej mierze z wypoczynkiem nad wodą oraz wodnymi atrakcjami. Nawet wypoczywając w jednym z bungalowów, do jakich prowadzi długie molo, mamy szansę kontaktu z morską fauną przez przeszkloną podłogę. A wścibskie żółwie, płaszczki, barwne ryby także do nas będą zaglądać. Nie wszystko niemniej jednak będzie nam dane zobaczyć z wysokości naszego bungalowu.

Jeśli pragniemy w gruncie rzeczy zobaczyć podwodne cuda przyrody, jesteśmy w stanie wybrać się w kilkudniowy rejs w poszukiwaniu raf koralowych, pod okiem wykwalifikowanych reprezentantów zanurzyć się w podwodny świat, by z bliska zobaczyć oceaniczne cuda przyrody. Także Dominikana last minute oferuje taki odpoczynek – https://tripholiday.pl/wakacje/. Kilka dni na ekskluzywnym jachcie, podwodne safari, wspaniała tajska kuchnia w oparciu o nadmorskie specjały.

Epokowe będą nocne nurkowania, w jakim miejscu za towarzyszy zawsze będziemy mieć kilka rekinów rafowych. Spędzając wczasy na Malediwach, warto kilka dni poświęcić na wpadnięcie tej części archipelagu, jaka nie jest zamieszkała. Spacer po opustoszałych plażach, kontakt z dziką całkowicie natura, to dla co niektórych absolutnie nowe przeżycie. Wizyta w dżungli, spotkanie oko w oko z nieznanymi agentami wyspiarskiej fauny i flory, może być równie ekscytujące jak nurkowanie w pobliżu rafy koralowej.

Malediwy wczasy, to również możliwość poznania tamtejszej kultury na zamieszkałych wysepkach, na których nie odnajdziemy szykownych ośrodków wakacyjnych, jednakowoż poznamy codzienne życie ich lokatorów. Pobyt na jednej z mniej kultowych, jednakowoż równie egzotycznej wysepce połączony jest z kolacją, przy dźwiękach muzyki jakże odmiennej od tej, którą znamy na co dzień. A jeżeli zabraknie nam podczas wakacji na Malediwach ruchu oraz gwaru miejskiego, możemy wybrać się na targowisko do Male, najogromniejszej wyspiarskiej metropolii.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: