Większość z nas słyszy od maleńkiego, że należy dbać o swoje zęby, najlepiej je szczotkując przynajmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej ważne jest to, żeby przeglądać je też regularnie u stomatologa, co pozwoli zaoszczędzić różnych kłopotów. Lekarze zalecają, aby taki przegląd był robiony przynajmniej raz w roku.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego coś symbolicznego. W czasie takiego przeglądu stomatolog dokładnie skontroluje stan wszystkich zębów, ale także i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeśli zostaną zauważone jakieś dziury, to przeważnie będą one nieduże i szybkie do wyleczenia.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to ewentualne konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wypełnienie małego ubytku nie będzie kosztowało więcej niż trzysta złotych. Ale jeśli taka dziura się powiększy i trzeba będzie wykonać leczenie kanałowe, to do wydatków dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stany zapalne, a za tym na pewno nikt nie tęskni. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku doprowadzić może do wyrwania zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Dlatego też naprawdę warto przynajmniej raz na rok pojawić się u dentysty. Jeżeli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła protetyka warszawa dostanie listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru pasuje też sprawdzić opinie klientów, które również bez problemów się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Endoproteza biodra i kolana – w jaki sposób działa i kiedy pomaga ortopedia?

W wielu przypadkach pojawiającą przyczyną bólu układu ruchu są zwyrodnienia stawów, głównie…