DŁUŻSZE RZĘSY BEZ SZTUK? MOŻLIWE POD WARUNKIEM KORZYSTANIA Z ODPOWIEDNIEJ PIELĘGNACJI… I CIERPLIWOŚCI!Czujesz się skrzywdzony przez Matkę Naturę i chcesz odszkodowania? Oczywiście nie znamy cudownego rozwiązania, które pozwoliłoby Ci obudzić się pewnego pięknego poranka z rzęsami Evy Longorii… Ale ponieważ nie tylko my cierpimy na tę dolegliwość, przyjrzeli się temu eksperci kosmetyczni. mini-złożone i wymyślone alternatywy i produkty z kuszącymi obietnicami.

Sekrety dłuższych rzęs. Bo oczywiście przedłużanie i sztuczne rzęsy sprawiają, że marzysz, ale tak naprawdę chcesz mieć dłuższe rzęsy. I bez (aż tylu) sztuczek.Przyjmij bazę!Jeśli chodzi o cerę, to są bazy pod rzęsy. Generalnie biały lub czarny, osadza się na rzęsach przed maskarą i pozwala na uzyskanie kilku milimetrów (a także niewielkiej grubości). Niektóre mają właściwości wzmacniające: zawsze jest zajęte!

Wybierz odpowiedni tusz do rzęs

„Wybór to rezygnacja” – powiedział podobno André Gide. I tylko się zgadzamy. Jeśli chodzi o tusz do rzęs, musisz ustalić swoje priorytety i wybrać strony. Jeśli Twoim celem jest posiadanie dłuższych rzęs, zapomnij o tuszach do rzęs „zwiększających objętość”. I zamiast tego sięgnij po wydłużający tusz do rzęs!

Odżywiaj swoje rzęsy. Niektóre pokarmy sprzyjają wzrostowi włosów. Żadne badanie naukowe nie potwierdziło jeszcze tej teorii, ale zwiększamy szanse, połykając pokarmy, które mogą wzmocnić nasze rzęsy: napełniamy się witaminą C, witaminą E i wapniem. Oczywiście istnieją również suplementy diety w tym celu.

Rzęsy są trochę jak skóra: aby wykorzystać wszystkie zalety kosmetyków, demakijaż jest prawie tak samo ważny jak makijaż. Dbamy zatem o to, aby wyeliminować wszelkie pozostałości… bez nadmiernego naciągania rzęs i marszczenia powieki! Ideał? Wybierz płyn do demakijażu 2 w 1, który w jednym kroku oczyści i nawilży Twoje rzęsy. Olej kokosowy to dobra opcja.

Zainwestuj w serum

Serum? To taki odpowiednik kremu na noc. Nakłada się go na rzęsy tuż przed pójściem spać i pozostawia na całą noc. Serum – podobnie jak wzmacniacze – stworzone z myślą o regeneracji rzęs, a tym samym pomaga w ich zdrowiu, a fortiori sprzyja ich wzrostowi. Gwiezdne składniki tych zabiegów? Masło Shea, olej rycynowy…

Dobrze wiedzieć: nie polegaj na cudownych formułach sprzedawanych na całym świecie. Albo przynajmniej bądź czujny: niektóre kraje rzeczywiście dopuszczają obecność prostaglandyn i pochodnych hormonów, które mogą mieć niebezpieczne skutki uboczne (i są zakazane we Francji).

Latisse zawiera lek o nazwie bimatoprost. To płynny roztwór, który nakłada się na skórę powiek za pomocą aplikatora podobnego do szczoteczki do rzęs. Bimatoprost, główny składnik Latisse, działa poprzez wydłużenie cyklu wzrostu twoich rzęs, pozwalając im rosnąć dłużej. Zobacz na stronie https://jaw.pl/2022/03/odzywka-do-rzes-sposob-na-dlugie-i-geste-rzesy/

W przeciwieństwie do większości produktów na porost rzęs, które nie są poparte prawdziwą nauką, Latisse jest zatwierdzony przez FDA i poparty licznymi badaniami, które pokazują, że może stymulować wzrost rzęs. Jeśli leczenie na receptę nie brzmi dla Ciebie atrakcyjnie, możesz zrobić kilka innych rzeczy, aby utrzymać rzęsy w doskonałej kondycji:

Spróbuj zastosować olej rycynowy.

Nie ma dowodów na to, że olejek rycynowy może wydłużać rzęsy, ale istnieją dowody na to, że może poprawić połysk włosów i zadbać o ich nawilżenie. W rzeczywistości olej rycynowy jest naprawdę jedynym naturalnym środkiem leczniczym popartym badaniami naukowymi, choć ograniczonym.

Uważaj na sztuczne rzęsy. Sztuczne rzęsy mogą sprawić, że Twoje rzęsy będą wydawały się dłuższe i grubsze, ale zaskakująco łatwo jest je przypadkowo uszkodzić, jeśli często je nosisz. Nigdy nie usuwaj sztucznych rzęs bez uprzedniego usunięcia całego kleju do rzęs. Pamiętaj, aby użyć zmywacza do rzęs lub zmywacza do makijażu, a następnie ostrożnie usuń sztuczne rzęsy pęsetą, aby uniknąć przypadkowego wyrwania jednej z prawdziwych rzęs. Od kleju do sztucznych rzęs po inne chemikalia, wiele substancji wchodzących w kontakt ze skórą może potencjalnie powodować reakcje alergiczne i podrażnienia.

Nie ma nic złego w okazjonalnym używaniu sztucznych rzęs lub ciężkiego tuszu do rzęs, o ile nie przesadzasz. Spróbuj raz na jakiś czas wziąć urlop z rzęsami, aby dać swoim rzęsom i skórze trochę odpoczynku i regeneracji.Unikaj podwójnych sztucznych rzęs. Noszenie dwóch par sztucznych rzęs naraz może sprawić, że rzęsy będą wyglądać na znacznie grubsze, ale także zwiększy nacisk na brzegi powiek, które łączą się z wyściółką oka i mogą powodować podrażnienia.Unikaj wodoodpornego tuszu do rzęs.

Ponieważ wodoodporny tusz do rzęs jest trudniejszy do usunięcia, może zwiększać ryzyko urazów i wypadania rzęs. W związku z tym najlepiej jest nosić go tylko w rzadkich przypadkach lub najlepiej unikać w ogóle. Chociaż przedłużanie może wydłużyć twoje rzęsy, klej używany do mocowania ich do powiek może powodować takie same uszkodzenia, jak klej używany do utrzymywania sztucznych rzęs na miejscu.

Przejrzyj roszczenia przed zakupem czegokolwiek. Niestety, odżywki na porost rzęs są często promowane twierdzeniami, które są co najwyżej mylące. Pamiętaj, aby przejrzeć wszystko, co brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe – często tak jest.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…