Praca siedząca najczęściej wiąże się z tym, że się przy niej siedzi przy biurku. Jeszcze do niedawna w sprzedaży najczęściej były spotykane biurka mające blat przytwierdzony na stałe. Ale że każdy z nas przecież ma nieco inny wzrost, to ewentualną regulację wysokości na której się siedziało wykonywać można było przy pomocy odpowiednich ustawień fotela. Ale w ostatnich czasach można się coraz częściej natknąć na wersje biurek wyposażone w regulowane blaty. Za taką możliwość wprawdzie będzie trzeba zapłacić nieco więcej, gdyż jeszcze dochodzi koszt mechanizmu podnoszącego, lecz daje ono w zamian jedną ogromną korzyść.

Mianowicie każdy użytkownik może sobie idealnie dopasować wysokość blatu do swoich potrzeb, przez co będzie mu się przyjemnie i wygodnie pracować. Jeżeli ktoś się będzie decydował na takie biurko z regulacją wysokości, to przede wszystkim powinien zwrócić swoją uwagę na to, jaki mechanizm został w nim zastosowany. Takich mechanizmów jest kilka na rynku, i różnią się one sposobem działania oraz ceną.

Większość oferowanych modeli posiada regulację ręczną, która jest tańszym i prostszym rozwiązaniem. Ale coraz więcej jest również elektrycznych modeli, w jakich sterowanie jest realizowane za pomocą wbudowanych silników. Wystarczy do tego jedynie nacisnąć przycisk, aby po kilku sekundach mieć ustawioną wysokość. Niejednokrotnie lepszej jakości elektryczne biurko będzie też posiadało dodatkowe wyposażenie, na przykład uchwyt na słuchawki czy oświetlenie LED.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Wykorzystanie sztukaterii zewnętrznej – listwy w domu

Sztukateria zewnętrzna cieszy się coraz to znacznie większym powodzeniem i respektem wśród…