Decyzja o zleceniu spraw księgowych swojej firmy do biura rachunkowego musi zostać dobrze przemyślana. Spora część właścicieli nie zwraca na to dużej uwagi, a przecież księgowość Kraków i prowadzenie jej w rzetelny sposób jest niezwykle ważne. W przypadku jakiś zaniedbań, a tym bardziej jakimś oszukiwaniu mogą zostać nałożone duże kary, jakie zagrozić nawet mogą istnieniu firmy. Dlatego też decydując się na takie rozwiązanie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

Na naszym rynku działa spora ilość biur, których zakres usług i cen są bardzo zróżnicowane. W pierwszej kolejności należy się zorientować, jakimi kompetencjami będzie dysponował każdy księgowa Kraków pracujący w danym biurze. Całkiem niedawno jeszcze od takich osób było wymagane posiadanie odpowiedniego certyfikatu. Dzisiaj potrzebny on nie jest, ale jeżeli zatrudnieni w biurze będą takie certyfikaty posiadać, to zaświadczy to dobrze o ich umiejętnościach i kompetencjach. Bardzo ważna jest również codzienna współpraca.

Codzienna działalność niejednokrotnie wymaga sprawnego kontaktu w księgowych tematach, i taki sprawny kontakt powinien być dostępny, czy to bezpośrednio, czy telefonicznie albo mailowo. Niektóre większe biura rachunkowe Kraków nastawiają się na ilość obsługiwanych klientów, co skutkować niekiedy może znacznym zmniejszeniem jakości kontaktu. Klienci takich biur nie będą mieli żadnego dostępu do księgowych zajmujących się ich rozliczeniami, a mogą porozmawiać jedynie z którymś z konsultantów. Przy prostych księgowych tematach zapewne to wystarczy, jeżeli jednak do analizy będą jakieś poważniejsze tematy, to niejednokrotnie robi się niemały kłopot.

Następną istotną kwestią jest ubezpieczenie. Co prawda nie ma przymusu jego wykupywania, lecz dla własnego spokoju najlepiej wybrać takie biuro rachunkowe Kraków, które będzie posiadało polisę. Przy wystąpieniu się jakiś pomyłek w podatkowych rozliczeniach to właściciel firmy finansowo będzie odpowiadał przed urzędami. Lecz jeśli biuro rachunkowe będzie dysponowało polisą, to z niej będzie można uzyskać rekompensatę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: