Gazowe i hydrauliczne instalacje potrzebują ciągłego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. Szczególnie ważne to jest w zastosowaniach przemysłowych, w jakich nawet drobna usterka może doprowadzić do czegoś poważnego. Z tego też powodu naprawdę dużą rolę odgrywają w takich układach pomiary najważniejszych parametrów, co pozwala wyłapać awarie i nieszczelności. Do takich pomiarów stosowane są różne techniki, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które z jednej strony są niedrogie i proste w instalacji, a pozwalają z drugiej na precyzyjny pomiar ciśnienia czy przepływu cieczy w instalacji. Elementy te są dostępne w wielu różnych rodzajach i wersjach, przez co nie powinno być problemu z wybraniem pasującego. Jeżeli taka konieczność się pojawi, to króćce producent może też wykonać model o odpowiednich parametrach, wystarczy mu przesłać specyfikację po ustalonym czasie dostać zamówione elementy.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy wykonany jest z odpowiednio dobranego materiału, również pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zapewnić dużą mechaniczną wytrzymałość. W wielu przypadkach stosuje się stal nierdzewną, lecz również i specjalistyczne stopy stali odporne na kwasy. Średnice króćców pomiarowych są zestandaryzowane, przez co typowe modele można wykorzystywać w instalacjach różnego typu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać: