Mając w domu małe dzieci bez żadnego problemu pozwolić sobie można na jakiegoś psa. Ważne jednak będzie to, żeby znaleźć właściwą rasę, która będzie się dobrze dogadywać z dziećmi i przy tym nie przejawiać żadnych agresywnych zachowań. Ras takich jest kilka, a w ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się francuskie buldogi. Te nieduże, ale niezwykle radosne i wesołe psy sprawdzają się doskonale przy dzieciach, są wobec nich przyjacielskie i łagodne.

Lecz pomimo że nie należą do zbyt dużych, to nadrabiają to ogromną żywiołowością, stanowiąc przy tym świetne towarzystwo dla maluchów. Kochają przeróżne zabawy, szarpanie czy gonitwy za patykiem. Bardzo dobrze też skaczą, co niejednokrotnie potrafią udowodnić w czasie spaceru. Jeżeli chodzi o samo spacerowanie, to trzeba je oczywiście systematycznie wyprowadzać. Jednocześnie niezwykle istotne jest, żeby nie narażać je na słońce, bo źle znoszą wysokie temperatury.

Uwielbiają jednocześnie leżakowanie na kanapie, z tego też powodu miejsce dla nich także musi się jakieś znaleźć. Dużym plusem buldogów francuskich jest to, że nie potrzebują one specjalnego pielęgnowania. Starczy je raz na jakiś czas wyczesać oraz wyczyścić uczy i oczy, żeby ochronić przed zapaleniem. Decydując się na kupno tego psa pamiętać należy, że wymienione powyżej cechy będą posiadać wyłącznie w pełni rasowe, pochodzące z legalnej hodowli. Z tego też powodu warto takiej poszukać, przykładowo wpisując w internecie słowa buldog francuski pies, i tam kupić swojego ukochanego czworonożnego przyjaciela.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…

Jak szykować usługę cateringową oraz ogłaszać catering dietetyczny swoim konsumentom?

Wszyscy lubimy porządnie zjeść. W największym stopniu smakuje nam jedzenie domowe. Mimo…