Planując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część sztandarową, wypoczynkową i gospodarczą. Każda z tych części nie powinna zachodzić na drugą i powinny być właściwie oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Powinny być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, lub też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa podkreśla powinna być przeznaczona na odpoczynek – więcej na wycinka drzew piaseczno. Łączy się to z tym, że ma znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie elementy małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub spory trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Głównie ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich szczegółów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części również można umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszelkie niezbędne nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w momencie, gdy trawniki są suche. Jest to spowodowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wówczas o wiele prawidłowiej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…