Szukając ładnego i trwałego sposobu na wykończenie podłóg w swoim domu z pewnością warto się zastanowić nad panelami winylowymi. Dostępne są one w dużej liczbie wzorów i motywów, a ich liczne zalety sprawiają, że rozwiązanie to jest na wiele lat. Winyl jest bardzo trwałym materiałem, każdy taki panel dysponuje kilkoma jego warstwami.

Wytwórcy na górną powierzchnię kładą dodatkowo bezbarwną warstwę poliuretanu, który daje wysoki poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia. Takie panele świetnie sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach, lecz również w różnych publicznych obiektach, w których jest znacznie większe natężenie ruchu. Obecnie w sklepach jest całkiem spory wybór paneli winylowych, klienci wybierają je coraz chętniej zamiast drewnianych. Ma to też przełożenie na dużą różnorodność jeśli chodzi o wzory i kolory, zarówno w stylistyce przypominającej drewno, jak też w rozmaitych kształtach geometrycznych.

Niewielka grubość i bardzo dobra przewodność cieplna sprawiają, że panele winylowe świetnie się sprawdzają przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas ich naklejenie do podłogi przy użyciu dedykowanego kleju. Montaż taki wymagał będzie idealnie równego podłoża, podobnie zresztą jak klasyczne wpusty. Przy montażu klasycznym zalecane jest użycie dedykowanych podkładów, które wyrównają wszelkie nierówności. Jeżeli wszystko wykonane zostanie prawidłowo, to bez żadnego problemu taka podłoga wytrzyma długie lata użytkowana.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warto też przeczytać:

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer wygląda profesjonalnie, a więc wielu klientów zdecydowanych…

Gastronomia – food truck z potrawami całego globu

Dzisiaj umiejętność gotowania jest niebywale ważna dla każdego człowieka oraz jeśli młody…